Зробити сторіку домашньою     Про нас   Запитання відповіді   Бізнес навчання   Бізнес новини   Оголошення

робота, вакансії

дозволи, погодження

комерційні пропозиції

тендери, проекти

бізнес - план

на допомогу підприємцю

 

Результати роботи Сокальської Агенції

Cв'ято “День Підприємця”, та благодійний аукціон “Громада - Дітям”

Сокальській Агенції 28 березня 2006р виповнилося один рік.

НАШІ ПАРТНЕРИдалі

даний сайт створений в рамках проекту розвитку Львівщини за фінансової підтримки DFID

http://www.ldp.lviv.ua

 

Архів новин

 

 


Сокальська АРР :: Тендери, проекти

тендери, проекти

Тендер є найбільш економічно вигідною системою здійснення закупівель.
Ця сторінка створена для подачі інформації широкому колу відвідувачів про тендери, які будуть проводитись організаціями регіону, в т.ч. І бюджетними. А також буде надавати можливість розмістити інформацію про власні тендери.


Як визначають переможця, як взяти участь у закупівлях.

Державні та комерційні закупівлі на конкурсних засадах є одним із привабливих ринків збуту товарів, робіт і послуг для суб’єктів підприємницької діяльності. Проте перелік нормативно-правових актів, що регламентують процедуру проведення тендерів, дуже широкий. Освоїти цей специфічний ринок без потрібної консультації важко.
На участь в тендері подано чотири тендерних пропозиції. Після розкриття тендерних пропозицій три відхилили через їхню невідповідність вимогам тендерної документації; залишився один учасник, пропозиція якого відповідає всім вимогам тендеру. Чи правомочне рішення тендерного комітету про відміну торгів на підставі того, що у переможця не залишилося конкурентів?
Згідно з п. 1 ст. 27 Закону від 22.02.2000 р. №1490-III “Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”, зі змінами та доповненнями (далі — Закон №1490), замовник відхиляє тендерну пропозицію в разі, якщо тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації.
Відповідно до п. 1 ст. 28 Закону №1490 торги відміняються в разі, якщо на участь у торгах було подано менш як дві тендерних пропозиції або всі тендерні пропозиції були відхилені. Якщо в результаті вивчення відхилені всі тендерні пропозиції, крім однієї, для подальшої оцінки приймається лише одна тендерна пропозиція за умови, що вона відповідає всім вимогам замовника, не перевищує максимально допустимої вартісної межі (ліміту фінансування). Згодом ця пропозиція визнається переможцем тендеру.

Що потрібно зробити учасникові торгів, якщо проект договору на поставку, наведений у тендерній документації, не відповідає нормам чинного законодавства?

У разі проведення торгів замовник складає і надає учасникам тендерну документацію. Згідно зі ст. 21 Закону №1490 тендерна документація повинна містити основні умови, які обов’язково будуть включені в договір про закупівлю або проект договору про закупівлю. Якщо в учасника виникають запитання щодо змісту тендерної документації, то на підставі ст. 22 Закону №1490 він має право не пізніше ніж за сім календарних днів до закінчення терміну подання тендерних пропозицій звернутися до замовника за роз’ясненнями. Замовник протягом трьох робочих днів мусить відповісти на запит учасника. У разі невчасного подання замовником роз’яснень за змістом документації або внесення змін до тендерної документації замовник повинен продовжити термін подання тендерних пропозицій. При цьому такий термін має бути достатнім для урахування учасниками цих змін, доповнень або роз’яснень і своєчасного подання тендерних пропозицій, але не меншим, ніж три робочих дні.
У разі порушення замовником процедури закупівлі або прийняття необґрунтованих рішень, дій або його бездіяльності учасник має право подати замовникові або уповноваженому органові скаргу. Порядок розгляду скарг регламентований наказом Мінекономіки від 04.12.2000 р. № 264.
Як взяти участь у закупівлях, інформація про які не публікується?

Відповідно до п. 2 ст. 8 Закону № 1490 замовник тендеру не зобов’язаний публікувати оголошення про проведення закупівель за такими процедурами:
— торги з обмеженою участю;
— запит цінових котирувань;
— закупівля в одного постачальника.

Отже, взяти участь у цих процедурах підприємець може тільки в разі звернення до нього замовника із запрошенням. А яким чином заявити про себе та про свою продукцію, тобто прорекламувати себе перед замовником, то вже підприємець вирішує сам.

Що включає тендерне забезпечення, як правильно його оформити, для чого воно потрібне?

Тендерне забезпечення — це гарантія, яка супроводжує тендерну пропозицію. Учасник надає замовникові гарантії щодо виконання ним зобов’язань, котрі виникають у зв’язку з поданням тендерних пропозицій. Тобто незаконні дії з боку учасників призводять до відхилення тендерної пропозиції та конфіскації цієї гарантії. Ця вимога дозволяє відсіяти “несерйозних” учасників. Вона не є обов’язковою для замовника. Тому коли замовник не вимагає гарантії, тендерна документація повинна містити запис про те, що тендерне забезпечення не потрібне. Способи надання тендерного забезпечення зазначені в ст. 1 Закону № 1490. Найпоширенішим способом забезпечення є банківська гарантія, трохи рідше — депозит. Форма банківської гарантії не встановлена, головна вимога, щоб цей документ свідчив про безумовний обов’язок банку сплатити певну суму замовникові в разі виникнення з вини учасника таких обставин, зокрема, як відкликання або зміна учасником тендерної пропозиції після закінчення терміну його подання або непідписання учасником — переможцем торгів договору на закупівлю.
Яку інформацію про сплату податків та зборів (обов’язкових платежів) повинен надавати учасник і яким документом потрібно її підтверджувати?

Інформацію та підтвердні документи визначає замовник в тендерній документації. Якщо тендерною документацією не визначено, чим учасник мусить підтвердити відповідність установленим вимогам, то краще звернутися за роз’ясненнями до замовника. Можна й на свій розсуд надати інформацію та документи, але в цьому разі цілком імовірно, що таку тендерну пропозицію замовник відхилить. Однак подібні дії замовника будуть незаконними.
Замовник зобов’язаний відхилити пропозицію підприємця щодо участі в процедурі закупівлі на будь-якому етапі в разі, якщо учасник не подав довідки податкової інспекції про відсутність у нього заборгованості зі сплати податків і зборів (навіть якщо всі інші кваліфікаційні вимоги вищі, ніж в інших учасників), оскільки вона не відповідає передбаченим у тендерній документації кваліфікаційним вимогам.
Чи законна вимога замовника про те, що в тендері може брати участь тільки сільськогосподарський товаровиробник (якщо підприємець закуповує продукцію в населення, то він не може брати участі в тендері)?
В основі Закону № 1490 лежить принцип недискримінації всіх учасників. У ст. 6 Закону № 1490 чітко визначено умови захисту вітчизняного ринку товаровиробників: “у разі якщо предметом закупівлі є сільськогосподарська продукція чи продукти харчування вітчизняного виробництва, участь у тендерах можуть брати виключно вітчизняні сільськогосподарські товаровиробники та підприємства харчової або переробної промисловості”.

Форма власності в цьому разі значення не має, закон один для всіх: для суб’єктів підприємницької діяльності, товариств з обмеженою відповідальністю, акціонерних товариств тощо. Таким чином, вимога замовника торгів про участь виключно виробників є дискримінаційною стосовно вітчизняних підприємств сфери торгівлі і порушує основні засади Закону № 1490, вона може бути оскаржена учасником в уповноваженому органі та суді й може призвести до відміни торгів.


 

shopgimnazija
Copyright 2006 ©
написати вебмайстру
багато цікавої інформації про м.Сокаль та Сокальщину можна прочитати, завітавши на сторінку
www.sokal.lviv.ua Сокаль  і  Сокальщина