Зробити сторіку домашньою     Про нас   Запитання відповіді   Бізнес навчання   Бізнес новини   Оголошення

робота, вакансії

дозволи, погодження

комерційні пропозиції

тендери, проекти

бізнес - план

на допомогу підприємцю

 

Результати роботи Сокальської Агенції

Cв'ято “День Підприємця”, та благодійний аукціон “Громада - Дітям”

Сокальській Агенції 28 березня 2006р виповнилося один рік.

НАШІ ПАРТНЕРИдалі

даний сайт створений в рамках проекту розвитку Львівщини за фінансової підтримки DFID

http://www.ldp.lviv.ua

 

Архів новин

 

 


Сокальська АРР :: Дозволи та погодження

Дозволи та погодження

На жаль у підприємця велику частину часу та і коштів займає отримання різного виду дозволів, що регламентують його діяльність . Саме дозвільна система дає найбільше ґрунту до хабарництва, корупції, всіляких порушень.
Своєю сторінкою ми хочемо надати інформацію про документи, та правила по яких отримати дозволи буде простіше, а отже з меншими витратам

Правила гри
Ходіння по вікнах
Вілен ВЕРЕМКО


Підприємцям більше не доведеться оббивати пороги різних інстанцій, щоб зібрати необхідний пакет дозволів для ведення своєї діяльності. Достатньо буде лише раз відвідати місцеву адміністрацію Віктор Ющенко підписав Закон «Про дозвільну систему у сфері господарської < діяльності» № 2806-IV від 6 вересня 2005 року. Документ передбачає спрощення процедури отримання дозволів шляхом створення єдиних дозвільних офісів (за аналогією єдиного вікна для реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності). Крім того, усі дозволи, не передбачені законом, визнаються нелегітимними. І хоча цей закон набере чинності лише на початку наступного року, експеримент з упровадження в життя нової дозвільної системи вже проводиться у 38 містах України. Крім того, на скасування всіх дозволів, не передбачених законами, відведено термін до жовтня 2006 року (вочевидь, влада врахувала плачевний досвід спроб блискавичного дерегулювання підприємницької діяльності, див. Контракти, № 36, 2005). А ось єдині
реєстраційні офіси мають бути створені на всій території країни вже до квітня наступного року.


Закон збереження енергії

Положення закону досить прості. По-перше, тепер чиновники не зможуть вимагати від бізнесменів дозвільних документів, вигаданих у затверджених ними нормативних актах. Як уже зазначалося, вичерпний перелік дозволів повинен бути закріплений не інакше, як законом. Тут також має бути
визначено термін, протягом якого такий документ видається, повний перелік підстав для відмови у його видачі тощо. У відповідному правовому акті повинна міститися норма про платне або безплатне отримання дозволу. Якщо чиновники все ж примусять законодавця встановити плату за дозвіл, її
розмір все одно визначатиме не дозвільний орган, а Кабмін (див. також Контракти, № 16, 2005). Тобто тепер чиновник не зможе, посилаючись на відсутність скріпок, відмовити підприємцю у видачі дозвільного документа, натякаючи при цьому, що коли буде оплачено 5 кг скріпок, він стане
поблажливішим.


ПІДПРИЄМСТВА, що здійснювали неофіційні платежі при отриманні дозволів у 2004 році, % респондентів Інший, не менш важливий момент — передбачено видачу дозволів за так званим принципом організаційної єдності. Йдеться про те, що підприємцю тепер не доведеться вистоювати довгі черги біля різних кабінетів, у різних установах. Достатньо буде відвідати місцевий виконком і поговорити з адміністратором (див. «Чудо-чиновник»). Останній зобов’язаний прийняти заяву підприємця, звернутися до потрібних дозвільних органів і через тиждень вручити йому необхідний дозвіл.

Найбільші труднощі при отриманні дозволів, % респондентів, які отримували дозволи у 2004 р.
Понад те, Законом № 2806-IV передбачено існування декларативного принципу, суть якого полягає в тому, що в деяких випадках бізнесмен зможе взагалі не отримувати дозволу. Замість цього він просто повідомляє адміністратору або дозвільному органу про відповідність його матеріально-технічної бази вимогам законодавства. А якщо злукавить, це виявиться під час планової перевірки, за що на «жартівника» буде накладено передбачені законодавством санкції. На думку експертів Міжнародної фінансової корпорації (далі — МФК), у зв’язку із застосуванням декларативного принципу, наприклад,
дозволу від органів пожежної безпеки не доведеться отримувати 80% підприємств.

СКЛАДНІСТЬ процедур отримання дозвільних документів у 2004 році, % респондентів

Дослідна лабораторія
Як ми вже зазначали, зараз реєстраційні офіси існують не тільки в теорії. За підтримки проекту БІЗПРО такі адміністратори з успіхом працюють у 38 містах України. Буквально в переддень прийняття закону фахівці проекту провели моніторинг одного з перших таких офісів, створеного в Куп’янську (Харківська область). Як розповіла Контрактам керівник відділу досліджень і відстеження результативності регуляторних актів проекту БІЗПРО Ганна Мельник, у Куп’янську на отримання дозволів тепер потрібно 2-3 дні, тоді як раніше така процедура зазвичай займала 10 днів. При цьому витрати підприємців зменшилися в середньому з 300 до 120 грн за один дозвіл. Під час анонімного опитування підприємців з’ясувалося, що до відкриття офісу 50% підприємців давали чиновникам хабарі за отримання тих чи інших дозволів.

Останній моніторинг засвідчив, що тепер у Куп’янську дають хабарі лише 2% бізнесменів. Радник з питань упровадження регуляторної реформи проекту БІЗПРО Андрій Астрахань говорить: «Звичайно, з цього приводу ми не маємо жодних ілюзій. Можливо, перші результати вражають, а ось пізніше, коли люди звикнуть, ми навіть не виключаємо можливості вступу чиновників дозвільних органів у змову з адміністраторами і появу корупції». Однак, за його словами, важливо вже те, що є позитивна динаміка. І навіть якщо рівень корупції знизиться до 5 або 10%, прогрес очевидний. У будь-якому разі контролювати одного адміністратора значно легше, ніж цілу армію держслужбовців. Зняти з ручника У дозвільний закон потрапила майже безпрецедентна норма — адміністративна відповідальність держслужбовців за його порушення. Крім того, органи місцевого самоврядування повинні визначити регламент діяльності
адміністратора і прямо зобов’язати «дозвільних» чиновників працювати в режимі єдиного вікна. У разі потреби органи місцевого самоврядування мають право санкціонувати роботу кількох адміністраторів чи навіть кількох «єдиних офісів» в одному регіоні. Також розроблено спеціальну комп’ютерну систему для оперативного обміну інформацією між адміністраторами та дозвільними органами, яка дає адміністраторам змогу вкладатися в передбачені законом терміни. Головне, за словами Андрія Астраханя, щоб у місцевої влади було бажання в повному обсязі і якісно виконувати чинне законодавство. Поки що ж він радить підприємцям, не чекаючи години «Ч», вимагати від місцевих депутатів і мерів зайнятися створенням такого дозвільного органу.

Де дістати дозвіл

Порядок отримання документів дозвільного характеру за принципом організаційної єдності

1 Підприємець подає адміністратору заяву (особисто або рекомендованим листом) про надання йому дозволу, до якої додаються копія свідоцтва про держреєстрацію СПД, документи про сплату за дозвіл, якщо це передбачено законом, документи, необхідні для видачі дозволу. Вимагати від особи документи, не передбачені законодавством, забороняється.
2 Адміністратор реєструє заяву та документи в журналі, видає підприємцю копію опису доданих до заяви документів і формує дозвільну справу.
3 У день реєстрації заяви або наступного робочого дня копії заяви та документів, що додаються до неї, засвідчені підписом адміністратора, передаються до місцевих дозвільних органів.
4 Протягом п’яти робочих днів з дати одержання від адміністратора заяви та документів дозвільні органи приймають рішення про видачу або відмову у видачі дозволу підприємцю.
5 Протягом двох наступних робочих днів дозвільні органи передають адміністратору відповідні документи. У рішенні про відмову у видачі документа дозвільного характеру зазначаються підстави такої відмови.
6 Адміністратор наступного робочого дня після одержання дозволу повідомляє заявника про місце і час видачі документа.
7 У разі прийняття дозвільним органом рішення про відмову у видачі дозволу адміністратор повідомляє про це заявника наступного робочого дня після отримання такого рішення.
8 Якщо згодом буде встановлено факт подання в заяві та документах, що до неї додаються, недостовірної інформації, дозвіл, виданий на їх підставі, підлягає анулюванню. Протягом двох робочих днів після виявлення такого факту дозвільний орган складає відповідний акт і письмово повідомляє про це підприємця.

Чудо-чиновник
Адміністратор — посадова особа міськради, районної та районної в Києві і Севастополі держадміністрацій, яка організовує видачу суб’єкту господарювання документів дозвільного характеру та забезпечує взаємодію місцевих дозвільних органів. Основними завданнями адміністратора є: надання суб’єкту господарювання вичерпної інформації щодо вимог Закону про дозвільну систему; прийняття від СПД документів, необхідних для одержання дозволів, їх реєстрація та подання документів (їхніх копій)
відповідним місцевим дозвільним органам; видача суб’єкту господарювання документів дозвільного характеру; забезпечення взаємодії місцевих дозвільних органів та документообігу; контроль за дотриманням посадовцями дозвільних органів термінів розгляду та видачі дозволів тощо.

Дамоклів меч


Відповідно до закону посадові особи дозвільних органів та адміністратори за його порушення несуть відповідальність у порядку, встановленому законодавством. Відповідати доведеться за:
а) неповідомлення або несвоєчасне повідомлення дозвільним органом або адміністратором суб’єкта господарювання щодо прийняття рішення про відмову у видачі дозволу;
б) порушення строків прийняття дозвільним органом рішення про видачу дозволу, несвоєчасне повідомлення адміністратором СПД про одержання від дозвільних органів відповідних документів;
в) безпідставна відмова дозвільним органом підприємцю у видачі дозволу.
Такі дії або бездіяльність посадовців караються штрафом у розмірі від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (н. м. д. г.).
За повторне вчинення посадовцями порушення, передбаченого пунктами а) і
б), протягом року вони караються штрафом від 50 до 70 н. м. д. г.
У будь-якому випадку дії або бездіяльність посадовців дозвільних органів чи адміністраторів можуть бути оскаржені в судовому порядку.


Важливі документи
О наименовании юридического лица О написании наименования юридического лица большими буквами и использования двойных кавычек
Докладніше...
http://licence.com.ua/content/view/7439/167/

 


 

shopgimnazija
Copyright 2006 ©
написати вебмайстру
багато цікавої інформації про м.Сокаль та Сокальщину можна прочитати, завітавши на сторінку
www.sokal.lviv.ua Сокаль  і  Сокальщина