Зробити сторіку домашньою     Про нас   Запитання відповіді   Бізнес навчання   Бізнес новини   Оголошення

робота, вакансії

дозволи, погодження

комерційні пропозиції

тендери, проекти

бізнес - план

на допомогу підприємцю

 

Результати роботи Сокальської Агенції

Cв'ято “День Підприємця”, та благодійний аукціон “Громада - Дітям”

Сокальській Агенції 28 березня 2006р виповнилося один рік.

НАШІ ПАРТНЕРИдалі

даний сайт створений в рамках проекту розвитку Львівщини за фінансової підтримки DFID

http://www.ldp.lviv.ua

 

Архів новин

 

 


Сокальська АРР :: Актуальні консультації, необхідні договори, накази, документи
 

Актуальні консультації, необхідні договори, накази, документи
Пам'ятка для приватних підприємців- початківців у запитаннях і відповідях

 

Хто може стати суб'єктом підприємницької діяльності

Підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, яка здійснюється суб'єктами господарювання – підприємцями з метою досягнення економічних, соціальних результатів і отримання прибутку ( ст. 42 Господарського кодексу України ).
Суб'єктами підприємницької діяльності можуть бути громадяни України, інших держав, необмежені законом у правоздатності або дієздатності за винятком:
військовослужбовців;
посадових осіб органів прокуратури, суду, державної безпеки, внутрішніх справ, державного арбітражу, державного нотаріату;
посадових осіб органів державної влади та управління, які покликані здійснювати контроль за діяльністю підприємств;
осіб, яким суд заборонив займатися певною діяльністю (не можуть бути зареєстровані як громадяни – підприємці з правом здійснення відповідного виду діяльності) до закінчення терміну, встановленого вироком суду;
особи, які мають непогашену судимість за крадіжки, хабарництво та інші корисливі злочини.
Громадяни – підприємці мають право без обмежень приймати рішень та здійснювати будь-яку діяльність, яка не суперечить чинному законодавству.

Особливості регулювання окремих видів підприємництва встановлюються законодавством України.

 

Реєстрація в органах
місцевого самоврядування


З 1 липня 2004 року набув чинності Закон України “Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців” від 15.05.2003. № 755-IV (далі - Закон № 755). Тому державна реєстрація приватних підприємців сьогодні здійснюється відповідно до положень Закону № 755.
Державна реєстрація фізичних осіб – підприємців проводиться державним реєстратором винятково у виконавчому комітеті міської ради обласного значення або в районній, районній в містах Києві та Севастополі державній адміністрації за місцем проживання фізичної особи – підприємця (ст. 5 Закону № 755).
Місцем проживання фізичної особи – підприємця є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо) у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово, що знаходиться за певною адресою, за якою здійснюється зв'язок з фізичною особою – підприємцем.
За проведення державної реєстрації стягується реєстраційний збір у розмірі 2 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (далі – НМДГ) (34 грн.)
Розмір оплати за державну реєстрацію зміни ім'я або місця проживання фізичної особи-підприємця становить 30% реєстраційного збору, встановленого для первинної інформації (10,2 грн.).
За заміну свідоцтва про державну реєстрацію у зв'язку з його втратою або ушкодженням доведеться сплатити реєстраційний збір для фізичних осіб – підприємців у розмірі 1 НМДГ (17 грн.)

Перереєстрація у зв'язку зі зміною законодавства для всіх суб'єктів підприємницької діяльності буде провадитися безкоштовно.

Державна реєстрація
фізичної особи – підприємцями


Для проведення державної реєстрації фізична особа, яка має намір стати підприємцем (далі – заявник), повинна подати особисто (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору за місцем проживання такі документи:
• заповнену реєстраційну картку на проведення реєстрації фізичної особи – підприємця;
• копію довідки про включення заявника до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків та інших обов'язкових платежів;
• документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації фізичної особи – підприємця.
Згідно зі ст.10 Закону № 755 за проведення державної реєстрації для фізичної особи – підприємця стягується реєстраційний збір у розмірі 2 НМДГ (34 грн.).
Зазначений вище перелік документів є вичерпним, тому державному реєстратору забороняється вимагати додаткові документи для проведення державної реєстрації фізичної особи – підприємця.
У разі подання документів заявником особисто державному реєстратору додатково пред'являється паспорт.

 


 

<<< назад


 

shopgimnazija
Copyright 2006 ©
написати вебмайстру
багато цікавої інформації про м.Сокаль та Сокальщину можна прочитати, завітавши на сторінку
www.sokal.lviv.ua Сокаль  і  Сокальщина