Зробити сторіку домашньою     Про нас   Запитання відповіді   Бізнес навчання   Бізнес новини   Оголошення

робота, вакансії

дозволи, погодження

комерційні пропозиції

тендери, проекти

бізнес - план

на допомогу підприємцю

 

Результати роботи Сокальської Агенції

Cв'ято “День Підприємця”, та благодійний аукціон “Громада - Дітям”

Сокальській Агенції 28 березня 2006р виповнилося один рік.

НАШІ ПАРТНЕРИдалі

даний сайт створений в рамках проекту розвитку Львівщини за фінансової підтримки DFID

http://www.ldp.lviv.ua

 

Архів новин

 

 


Сокальська АРР :: Новини про отримання дозволів
 

Новини про отримання дозволів

 

Новини про отримання дозволів.
Галицькі контракти № 10, від 06.03.2006 „Декларація залежності ”.

“Доки чиновники не передумали, є сенс скористатися декларативним принципом отримання дозволів. Вигода в тому, що підприємство отримує право на здійснення господарської діяльності без звичної біганини і тяганини.”

Тепер не треба бігти до пожежників або районних санітарів, достатньо повідомити держадміністратора при місцевому органі влади про те, що займане приміщення, використовуване обладнання та технологічні процеси відповідають вимогам законодавства

Фактично підприємство отримало право самостійно оцінювати потенційну небезпеку свого виробництва для оточуючих і приймати рішення, чи потрібне йому утримання того чи іншого дозволу. Якщо небезпека невелика, суб`єкт господарскої діяльності може подавати до відповідних дозвільних органів лише декларацію про намір ( відкрити магазин , цех тощо ). Щоправда, у цьому випадку підприємець несе більшу відповідальність за можливі НП, які можуть виникнути під час роботи.

У тім для повноцінного запровадження декларативного принципу при утриманні документів дозвільного харектеру необхідне ухвалення численних підзаконних актів які тільки- но розробляються.Єдиний документ, який вже набрав чинності передбачає можливість подання підприємцям соціальної декларації, - Постанова КМУ № 17 від 11 січня 2006 року, що регулює порядок утримання дозволів від органів пожежного нагляду.

Чиновникам краще не нагадувати про те, що за законом що спочатку року всі відомства мали перейти на декларативний принцип видачі документів. Завдяки таким реплікам вони опиняються у незручному становищі.

Тепер охочі отримати той чи інший дозвіл можуть здати необхідні документи адміністраторові, уникнувши таким чином самостійного відвідування розкидано по місті відомств і управлінь, що видають дозволи.
До його обов`язків входить формування та регулярне відновлення реєстру документів дозвільного характеру, котрий має містити дані про фірму-заявника, характер виданого дозволу, експертного висновку, узгодження etc, а також про терміни розгляду заявки. Зазначимо, що інформація, яка перебуває в реєстрі, є відкритою, дані з нього можна отримати за плату, ака встановлюється місцевою владою. Що є особливо корисним перед укладенням угоди з малознайомою компанією. Перевіривши наявність у контрагента всіх необхідних дозволів і погоджень, легше зробити висновки про заможність і сумліність компанії.

З 6 жовтня цьго року всі документи дозвільного характеру , безпосередньо не передбачені спеціальними законами, вважатимуться нелегітимними. Нині, за даними Держкомпідприємства, в Україні налічується близько 1200 різноманітних документів дозвільного характеру – дозволів, погоджень, свідоцтв, висновків тощо, більшість з яких запроваджено місцевими органами влади чи самоврядування.

Якщо працівник кожного з відомств чи органів місцевого самоврядування вимагатиме аід підприємця обов`язкового одержання дозволу, видача якого безпосередньо не передбачена законом, бізнесмен може звернутися до суду.

До речі, у Кодексі про адміністративні правопорушення з`явилася нова стаття 166-10, відповідно до якої за порушення порядку видачі документів дозвільного характеру чиновника можуть оштрафувати на суму від 340 до 1190 грн.

Вогнеполковники

Міністерство з надзвичайних ситуацій, а саме органи пожежного нагляду (ОДПН), уже перейшло на декларативний принцип.Тепер дозволи від пожежників зобов`язана отримувати порівняно невелика частина підприємств, котрі мають вибухопожежонебезпечні об`єкти або ж об`єкти, в яких передбачено масове перебування людей. Інші суб`єкти господарювання можуть обмежитись поданням декларації до ОДПН.

Насторожують деякі нюанси.По-перше, для визначення вибухопожежонебезпечних об`єктів використовуються застарілі Загальносоюзні норми технічного проектування (ЗНТП) 24-28 МВС СРСР, ухвалені ще 1986 року. По- друге, до місць масового перебування людей крім дитячих садків, шкіл і готелів віднесено всі приміщення з постійною або тимчасовою присутністю 50 чи більше людей.

Ще одна перешкода для переходу на декларативний принцип- обов`язкове страхування цивільної відповідальності перед третіми особами.

Експерти не виключають винекнення ситуації, коли пожежники рекомендуватимуть підприємцям страхуватися у певній СК , що співпрацює з органом пожежного нагляду або з кимось із його керівних осіб .

Ще одна проблема – безліч документів, наявність яких на підприємстві вимагають і перевіряють пожежники. Приміром, дотепер для кожного підприємства обов`язковою є інструкція з використання електрочайника. Зміна порядку отримання дозволів від ОДПН має й позитивні сторони. Крім декларативного принципу передбачається скасувати видачу дозволів для орендарів.

Охорона праці Уже підготовлено проекти внесення змін до Закону « Про охорону праці» та згаданої постанови кабміну. Зокрема, передбачається не тільки впровадження декларативного принципу в сфері охорони праці, а й відчутне обмеження переліку видів діяльності, що вимагають отримання дозволу на початок роботи .

По – перше, крім скорочення списку робіт підвищеної небезпеки з 88 видів до 26 планується виділення ще близько 10 видів діяльності, для яких буде запроваджено декларативний принцип.

По – друге, терміни видачі дозволу скорочується з 30 до 15 робочих днів. По – третє, враховується можливість продовження терміну дії дозволу на певний період.

Очікуємо змін Разом з тим досвід впровадження принципу єдиного податку єдиного реєстраційного вікна показує, що навіть найкращі наміри, зіткнувшись з опором бюрократичного апарату, можуть кількох років залишатися лише на папері, не знаходячи практичної реалізації.

Галицькі контракти № 10, від 06.03.2006 „Декларація залежності ”.

 


 

shopgimnazija
Copyright 2006 ©
написати вебмайстру
багато цікавої інформації про м.Сокаль та Сокальщину можна прочитати, завітавши на сторінку
www.sokal.lviv.ua Сокаль  і  Сокальщина