Зробити сторіку домашньою     Про нас   Запитання відповіді   Бізнес навчання   Бізнес новини   Оголошення

робота, вакансії

дозволи, погодження

комерційні пропозиції

тендери, проекти

бізнес - план

на допомогу підприємцю

 

Результати роботи Сокальської Агенції

Cв'ято “День Підприємця”, та благодійний аукціон “Громада - Дітям”

Сокальській Агенції 28 березня 2006р виповнилося один рік.

НАШІ ПАРТНЕРИдалі

даний сайт створений в рамках проекту розвитку Львівщини за фінансової підтримки DFID

http://www.ldp.lviv.ua

 

Архів новин

 

 


Сокальська АРР :: тренінг
 

європейський досвід

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД ДЛЯ НАШИХ ПІДПРИЄМЦІВ

В середині жовтня відбулась друга навчальна поїздка підприємців Жовківського району та Сокальщини до польських сусідів, здійснена в рамках проекту “Розточчя – транскордонна територія розвитку”. Цього разу учасники поїздки мали змогу ознайомитись із практичним функціонуванням малих польських підприємств, в умовах Європейського союзу, використання ними різних видів підтримки як з боку держави, так і місцевих влад.

Першою точкою поїздки був Університет інформаційних технологій і менеджменту у маленькому селі Кельнарова неподалік Жешува.. Університет створений завдяки приватній ініціативі у 1996 році. Зараз в ньому навчається понад 9 тис. студентів із Польщі та інших країн в т.ч. з України. Прекрасна навчальна база , сучасне обладнання , один із кращих у Польщі спортивних майданчиків побудовані на приватні кошти, та гранти Євросоюзу. Так як приватні навчальні заклади у Польщі не субсидуються із держави , Університет заробляє кошти не тільки на навчанні, а також на орендних платежах, влаштовує виїздні сесії, проводить різні громадські заходи. Система економічної залежності Університету від кількості студентів а отже рівня викладання виключає хабарництво, яке на жаль притаманне українським навчальним закладам.

Другий день поїздки був присвячений відвідинам спеціальної економічної зони (СЕЗ) в місті Мєлєц, що знаходиться у 80 км. від Жешува. Це місто колись розвивалося за рахунок великого літакобудівного заводу. Однак підприємство збанкрутувало і без роботи залишилось понад 23 тис. людей. Місцева влада виступила з ініціативою створення СЕЗ, де б інвестори отримували податкові пільги в обмін на інвестиції та нові робочі місця. Зараз Мєлєцка СЕЗ розкинулась на 716 га, де працює понад 100 нових підприємств, і працевлаштовано 16 тис. чол. на цих підприємствах, та понад 10 тис. в обслуговуючих. При чому понад 70% інвестицій прийшли із-за кордону. Велику допомогу розвитку малих підприємств надає бізнес-інкубатор, яки й створений місцевою Агенцією регіонально розвитку. Підприємці , які мають ідеї для роботи, однак не мають виробничих приміщень, коштів на початок діяльності, отримують в інкубаторі необхідні засоби, приміщення, та консультаційну допомогу. Певним одкровенням було для нас те, що наші та польські СЕЗ існують на подібній законодавчій базі, однак показують дуже відмінні результати. Тому здається справа не у поганих чи добрих законах, а у її виконанні.

Наступним пунктом призначення учасників поїздки був польський “Парк Юрського періоду” , розташований у містечку Балтов. Це гарний приклад зеленого туризму, який дозволив створити нові робочі місця, та приносить стабільний дохід на так званих “депресивних” територіях. Парк приваблює туристів завдяки мальовничому розташуванню, красивому розплануванню території , ефективному поєднанню розважальної та наукової складової. Реалістичні копії стародавніх динозаврів, зроблених у натуральну величину, ефектно зроблене моделювання археологічних періодів , привертають увагу як малечі так і дорослих туристів..

За допомогою парку в Балтові розвивається приватне підприємництво, збільшується кількість робочих місць, люди в маленьких містечках отримують стабільний дохід , мають впевненість у майбутньому.

Крім навчання підприємці також відвідали архітектурні та історичні пам’ятки – палац Потоцьких у Ланцуті та замок у Красічині.

Такі поїздки дозволяють отримати новий досвід, розширити світогляд у веденні бізнесу. На реальних прикладах підприємці побачили, що приватна ініціатива спілки людей дозволяє втілювати в життя різноманітні ідеї, створювати нові підприємств та розвивати території.

 

 


 

shopgimnazija
Copyright 2006 ©
написати вебмайстру
багато цікавої інформації про м.Сокаль та Сокальщину можна прочитати, завітавши на сторінку
www.sokal.lviv.ua Сокаль  і  Сокальщина